За поширення допису у Фейсбуці судять уже двох чоловіків: подробиці. ВІДЕО

Працівники СБУ знайшли пост дворічної давності на сторінці Романа, яким чоловік начебто закликає до насильницького повалення державного ладу

На Черкащині вже другого мешканця судять за допис у фейсбуці. У тексті, який два роки тому поширили понад 2000 людей, працівники СБУ побачили заклики до повалення державного ладу. Проте кримінальні провадження порушили лише проти двох дописувачів. У січні суди почалися над 80-річним пенсіонером, тепер в участі у плануванні державного заколоту запідозрили і пасічника. Сюжет кореспондентки «5-го» Яни Лимаренко.

Роман Кравець досі не може повірити, що став злочинцем. Ще кілька місяців тому пасічник і торговельний агент Роман планував спокійне майбутнє з дружиною та дочкою. Але працівники СБУ повідомили, що спокою не буде, бо чоловіка судитимуть за заклики до насильницького державного перевороту.

» – А ви переворот планували? – Чим, бульдозером, в якій країні? Чим взагалі? Я не розумію, як це на моїй сторінці, оці всі їхні висновки будуються на припущеннях, тобто мене хочуть призначити ворогом народу», – каже підсудний Роман Кравець.

Чоловіка судять за репост картинки у фейсбуці. Працівники СБУ знайшли пост дворічної давності на сторінці Романа, яким чоловік начебто закликає до насильницького повалення державного ладу. У дописі були слова про негідників при владі, про стадіон, де треба їх зібрати, та про розстріл.

«Було 2610 репостів, а 11 лютого уже 2612, тобто якщо вони вважають, що сторінка соціально небезпечна, то у мене питання до правоохоронних органів, до їх бездіяльності, чому вони не заблокували, чому люди досі поширюють?» – запитує Роман.

Роман – уже другий на Черкащині, кого судять за репост. Першим був 80-річний Володимир Терещенко. Пенсіонер поділився цією ж картинкою. Після початку судів чоловіки познайомилися телефоном, жартують: без власного відома стали злочинним угрупуванням із пенсіонера та пасічника.

«Серед тих міркувань прямих закликів немає, будь-яку сторінку відкривай – і є, ну бачите, попався крайнім», – розповів Володимир Терещенко.

До зали суду всіх охочих підтримати Романа не пустили, тож вони лишилися чекати у холі та на вулиці. Кажуть: вважають несправедливим, що критикують владу всі, а судять лише Романа.

«Він у своїй «Слузі народу» був Голобородьком, як він там себе показав, що він узяв двома автоматами і розстріляв Верховну Раду, це ж просто заклик до повалення конституційного ладу, чому ніхто досі справу не відкрив», – обурюється жителька Сміли Ніна Погоріла.

Перше засідання було установчим, уже на наступному зачитають повний текст обвинувачення. Прокурор каже: текст на картинці навіть піддавали лінгвістичній експертизі. Кваліфіковані фахівці визнали його закликом до збройного державного заколоту.

«Будь ласка, висловлюй свою позицію, що тебе не влаштовує прокурор чи президент, і в правовій державі пропонуй механізми правового контролю держслужбовців, в тому числі вищих представників влади, можна якщо ми живемо у правовій державі, прагнемо до європейських цінностей, то заклик до насильства – це неправильно», – заявив начальник відділу Черкаської обласної прокуратури Василь Сухомудренко.

Адвокат Романа переконує: у картинці нічого протизаконного нема, адже там ні прямих закликів, ні вказівки на країну. Схожі тексти щодня постять у соцмережах тисячі українців.

«Практика є, суд, на жаль, вирішує не на користь людей, які роблять цей репост. Ця справа вона притягнута, я не зрозумів, для чого і кому це потрібно, але вона надумана», – переконаний адвокат Ігор Коновалов.

Наступне засідання – 24 лютого. Тоді і почнуть розгляд справи по суті. Санкція статті передбачає до 3 років за ґратами.

Источник

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *