Мовний скандал у Драгоманова: виш відреагував на те, що викладачка назвала Україну «американською колонією»

Викладачка Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенія Більченко назвала Україну «американською колонією».

Вона також додала, що закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» є «опухлим лімфовузлом» в хворому тілі. 

В університеті дописи викладачки назвали неприпустимими і неприйнятними висловлюваннями проти української мови, українських громадян та Української держави, які йдуть врозріз з моральними принципами та переконаннями колективу.

Про це йдеться в офіційному звернені голови Первинної профспілкової організації працівників НПУ імені М.П. Драгоманова Івана Горбачука, опублікованому на сайті університету 25 січня. 

Зазначається, що значна частина студентів та викладачів висловилась за звільнення Більченко. При цьому університет діятиме в рамках закону. 

«Незважаючи на гостроту питання, значний суспільний резонанс та шкоду іміджу закладу, університет буде діяти у відповідності до чинного законодавства.

Як повідомили представники громадських організацій, це питання заплановане до розгляду на засіданні профспілкового комітету, громадської організації «Просвіта», на засіданні комісії з академічної етики та зборах інших представницьких і громадських організацій. 

За результатами обговорення та розгляду планується проведення слухання цього питання на засіданні Вченої ради університету», – зазначили у Драгоманова. 

В університеті також опублікували звернення від Ради старійшин НПУ імені М.П. Драгоманова, де попросили не робити поспішних узагальнень щодо якості університетської професури  вишу.

Попри те, що університет ще не підтвердив інформації про звільнення викладачки, Більченко ефірі телеканалу «НАШ» заявила, що її вирішили звільнити, повідомляють у ВВС. 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *