Президенту 3еленському Вже Не До Свят! Почався Тарифний Майдан По Містах! Люди Вийшли І Заявили, Що Більше Мовчати Не Будуть

На Полтавщині поблизу міста Лубни протестувальники повністю перекрили рух трасою міжнародного значення Київ-Харків.

По це повідомляє ТСН.ua. Мітингарі ходять пішохідним переходом біля села Засулля, не дозволяючи автомобілям проїхати об’їзною, і таким чином протестують проти тарифів на газоспостачання.

Раніше місцеві споживачі отримали рахунки за послуги з розподілу природного газу за січень 2021 року. У них були вказані не лише вже підвищені вдвічі тарифи за розподіл палива, але й вписані зайві суми, повідомляють журналісти.

Так, тим, хто опалює житло газом, додатково нарахували по 299 кубометрів. З урахуванням нового тарифу у 2,94 грн за кубометр транспортування, людям потрібно доплатити ще 879 грн щороку.

Через це мітингували вже влаштовували масові акції протесту – біля будівель “Лубнигазу”, райдержадміністрації, міськради в Лубнах, Пирятині та Гребінці.

Протести прокоментував екснардеп Ігор Мосійчук у соцмережах.

“З новими акціями протесту, друзі!

Прямо зараз мої земляки з міста Лубни та навколишніх сіл на Полтавщині масово перекривають трасу Київ-Харків протестуючи проти свавілля ПАТ “Лубнигаз” і драконівських тарифів на транспортування газу.

Люди вимагають скасування незаконно встановлених НКРЕКП тарифів та повернення газотранспортних мереж на території Лубенської ОТГ з користування ПАТ “Лубнигаз” у розпорядження громади!” – написав він у Telegram.

ОРЖИЦЯ ПРИЄДНУЄТЬСЯ ДО ЛУБЕН В БОРОТЬБІ З СВАВІЛЛЯМ ПАТ «ЛУБНИГАЗ»!

В ці хвилини в селищі Оржиця на Полтавщині проходить велелюдний сход людей на підтримку своїх земляків з Лубен в боротьбі з свавіллям ПАТ «Лубнигаз» та необґрунтованим підвищенням тарифів.

Про це повідомив лубенчанин, екснардеп Ігор Мосійчук у своєму Фейсбук.

Меншканці Оржичинни утворили ініціативну групу, страйком і планують як приєднуватися до акцій протесту лубенчан, так і організовувати власні, а найголовніше ініціювати перед місцевою радою розгляд питання про повернення з користування ПАТ «Лубнигаз» на баланс Оржицької ОТГ всіх газотранспортних мереж на її території.

В свою чергу голова Оржицької ОТГ висловила готовність розпочати розгляд цього питання на найближчій сесії ради

Я ж перебуваючи на постійному зв’язку з активістами в Лубнах та Оржиці готовий і надаю людям правову, інформаційну, консультативну підтримку і закликаю долучатися до нашої спільної боротьби з свавіллям ПАТ «Лубнигаз» мешканців Пирятинщини, Гребінківщини, всіх, всіх, всіх..

Оржиця

Миколаївщина

Мешканці Мамаївців зібралися біля Мамаївської сільської ради, аби написати колективного листа до президента й Кабінету міністрів
Жителі Мамаївської ОТГ, що на Кіцманщині, вийшли на мирну акцію протесту через підвищення цін на газ та його транспортування. Про це йдеться на інстаграм-сторінці Мамаївської ОТГ.
Буковинці перекрили трасу Чернівці-Снятин, безперервно рухаючись по пішоходному переходу. Згодом, мешканці Мамаївців зібралися біля Мамаївської сільської ради, аби написати колективного листа до президента й Кабінету міністрів.
Як відомо, у  листі люди вимагають у Кабміну розпустити НКРЕКП та переглянути вартість газу і його транспортування.
Абонентську плату на газ українцям змінили з 1 січня 2021 року. Окрім самого розміру, змінилася також і кількість кубометрів, за які потрібно платити.
Так, абонентську плату рахують, виходячи з обсягів використаного газу за період із жовтня до жовтня минулого року. Якщо у 2020-му враховували блакитне паливо, яке спалили з жовтня 2018-го до жовтня 2019-го, то зараз платити потрібно буде за цифрами із жовтня 2019-го до жовтня 2020-го.
Загальну кількість кубометрів за цей період ділять на 12. Отриману цифру множать на тариф (у кожного облгазу він свій). Абонплату потрібно платити щомісяця, без урахування того, чи користуєтеся ви газом.
За оцінками експертів, блакитне паливо в нашій країні дорожчатиме до лютого 2021-го.
Нагадаємо, що в Україні сховища заповнили рекордним за 10 років запасом газу. Попри це, в січні тариф на газ підвищився у всіх постачальників, “Нафтогаз” збільшив ціни на 14% до 7,22 грн/куб. м.
Джерело

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *