У Швейцарії 16 людей померли після вакцинації від коронавірусу: що відомо

Дехто з вакцинованих також скаржився на оперізуючий лишай, лихоманку та серйозні алергічні реакції.

У Швейцарії повідомили про смерть 16 щеплених від COVID-19 громадян. Вік померлих в середньому становив 86 років, і більшість із них раніше мала серйозні захворювання.

Про це йдеться на сайті швейцарського регулятора Swissmedic.

Зазначається, що всі летальні випадки проаналізовано «особливо ретельно» і, попри зв’язок у часі, жодних доказів на користь того, що причиною смерті стала саме вакцинація, не виявлено. «Органи управління ліками в інших країнах і ВООЗ приходять до аналогічних результатів при оцінці смертності, що співпала в часі з вакцинацією від COVID-19», — наголосили в регуляторі.

Загалом у Швейцарії зареєстрували 364 повідомлення про побічні ефекти після щеплення від коронавірусу, 199 із них пов’язують із препаратом від Pfizer/BioNTech, а ще 154 — з вакциною від Moderna. В іще двох випадках виробника не вказують.

«Більшість звітів стосувалася жінок (67%), чоловіки отримали побічні ефекти в 28,3% випадків, а в деяких звітах (4,7%) стать не була вказана, — додається у повідомленні. — 74% повідомлень були класифіковані як несерйозні. У цих звітах повідомлялося про найбільш поширені реакції в місці ін’єкції (почервоніння, свербіж, біль і набряк), головний біль, лихоманка». 

Також після вакцинації препаратом Moderna пацієнти скаржилися на шкірні реакції в області місця ін’єкції або на руці.

Ще 95 повідомлень (26%) класифікували як серйозні. У цих випадках найчастіше були скарги на оперізуючий лишай, лихоманку, головний біль, зараження COVID-19 та алергічні реакції, у чотирьох з яких спостерігали анафілаксію.

«Звіти про побічні ефекти, які були отримані і проаналізовані досі, не змінюють позитивного профілю користі та ризику COVID-вакцин», — підсумували в Swissmedic.

Як повідомлялося, у Німеччині кількість смертей від коронавірусу за шість тижнів сягнула минулорічного показника. Німецький фонд захисту пацієнтів закликає дослідити, чи існує зв’язок між кількістю померлих та вакцинацією.

Джерело

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *