Україні потрібно стати членом ЄС і НАТО, щоб остаточно відірватися від РФ

Голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук заявив, що Україні необхідно здобути статус особливого партнера США.

Голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук в інтерв’ю Deutsche Welle заявив, що Україна має стати членом Євросоюзу й НАТО, щоб остаточно відірватися від Росії, передає інтернет-видання Гордон.

“Якщо пригадаєте основний документ, ухвалений ще [експрезидентом РФ Борисом] Єльциним, то одним із перших пунктів зазначалося, що Україна була, є і буде в системі стратегічних інтересів Росії. Це ще за Єльцина. Ця теза не скасовувався”, – сказав Кравчук.

За його словами, такі тези лунали з Росії “хвилями – то більшими, то меншими”.

“Тому нам, щоб остаточно відірватися від Росії, потрібно реально стати членом ЄС, реально – членом НАТО, реально одержати статус особливого партнера США. І це ми не просимо. Ми знаємо, що апетити Росії не завершуються Україною”, – зазначив Кравчук.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості”.

Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *