«Нині розмовляти в публічному просторі російською мовою — АМОРАЛЬНО», — ведущий Антин Мухарский выступает за 100%-е введение украинского язЫКА

Украинский телеведущий Антин Мухарский написал гневный пост, выражая свою мысль о том, что говорить на русском языке в публичном пространстве — это аморально. Он выражает уверенность, что многое исходит от представителей культурной прослойки и иногда даже учителей русского языка, которые пропагандируют любовь к русской литературе и говорят об общей истории. «Мова нині не просто засіб комунікації — це декларація своєї належності або до українства, або до «русскаго міра». Сумніваюся, що будь- якій (навіть малоосвіченій) людині складно вивчити до сотні найбільш уживаних у побуті слів, аби маркувати себе у розмові з іншими українцями як свого», — говорит Мухарский.

Он отмечает, что готов поддержать любую политсилу, которая будет лоббировать дополнения к языковому закону о 100%-м использовании украинского языка в СМИ. «Я готовий забезпечити підтримку будь-якій політичній силі, що пролобіює доповнення до нині існуючого «Закону про мову» про стовідсоткове використання української мови у всіх без виключення загальноукраїнських ЗМІ. Без цього не можна буде отримати ліцензію на мовлення, або право на друк. Адже керівництво РФ неодноразово декларувало тезу про те, що кордони Росії збігаються з ареалом звучання російської мови. А оскільки вона й досі звучить вільно від Харкова до Львова, то подальшої війни можна уникнути виключно ударом на випередження. І нехай це буде саме МОВНИЙ УДАР по русскіх скрєпах», — резюмирует Мухарский.  

Джерело

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *