Мер Миколаєва синхронно перекладав виступи депутатів ОПЗЖ на сесії міськради

Міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич під час засідання міськради синхронно перекладав депутатів ОПЗЖ, які відмовлялися виступати українською мовою.

Джерело: «НикВести«

Деталі: На засіданні сесії міськради представник «Опозиційної платформи — За життя» почав виступ російською мовою. Присутні у залі вимагали від нього перейти на українську, а той відповів, що Конституцію він не порушує.

Голова ради звернувся до депутата ОПЗЖ й нагадав про вимоги закону, а коли той відмовився – Сенкевич сказав, що перекладатиме виступи з російської на українську.

Так мер переклав виступ декількох депутатів міськради, а ті його переклад назвали «поганим».

Передісторія:

  • 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який Верховна Рада ухвалила 25 квітня, ще до інавгурації Володимира Зеленського. 
  • 7 липня 2020 року Конституційний суд розпочав розгляд подання 51 народного депутата про відповідність Конституції України закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
  • 3 листопада голова Конституційного суду Олександр Тупицький натякнув, що закон про мову не буде визнано неконституційним, хоча в ньому є питання щодо мов нацменшин.
    Источник

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *