
Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявляє, що прийняття Києвом закону про державну мову є продовженням русофобських дій місцевих політиків, керованих зі США.
Джерело: Патрушев у коментарі «Аргументам і фактам»
Пряма мова: «Те, що відбувається в Україні – це продовження русофобських дій недалекоглядних політиків, які прийшли до влади після держперевороту 2014 року і керованих зі США. Послідовно відпрацьовуючи сценарій Вашингтона з розділення єдиного народу Росії і України, вони вже перетворили колись процвітаючі землі на відсталий сировинний придаток Заходу, а тепер руйнують культурно-цивілізаційні основи держави».
Деталі: Патрушев повторив заяву Держдуми РФ про те, що «Київ на догоду Вашингтону свідомо ігнорує навіть свою Конституцію», яка гарантє вільний розвиток, використання і захист інших мов.
Секретар Радбезу РФ вважає, що влада України, приймаючи закон про свою державну мову, нібито протиставляє себе «основному населенню» України, а також «провокує додаткову напругу в суспільстві, сприяє розвитку сепаратизму».
Патрушев підрахував, що нинішній закон це вже «19-ий етап мовної дискримінації в Україні». Він також заявив, що «в Росії нікому і в голову не приходить гнобити інші мови, в тому числі українську».
За словами секретаря Радбезу РФ, «культивована владою України русофобія» вже призвела до «серйозної деградації двосторонніх торгово-економічних відносин», але «український бізнес намагається зберегти налагоджені десятиліттями… зв’язки…, щоб не допустити повного розвалу економіки у своїй країні».
Для довідки: Росія анексувала український півострів Крим в березні 2014 року, прикрившись незаконним «референдумом», проведеним у присутності озброєних людей у військовій формі. Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії, країни Заходу ввели проти неї економічні санкції за це. Кремль заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Спочатку РФ заперечувала наявність своїх військових, але потім визнала «зелених чоловічків» своїми людьми.
Читайте також: Mova is… Закон про мову у цифрах
Закон про мову. Спростовуємо страшилки й перебріхування
Передісторія:
- 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
- З 16 січня 2021 року вступила в дію 30 ст. мовного закону, яка зобов’язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше.
- Держдума Росії засудила політику України щодо використання української мови, згідно з якою з 16 січня всі постачальники послуг в Україні зобов’язані комунікувати з клієнтами державною мовою, якщо не надійшло окрема прохання споживача про інше.
Источник