Кабмін Прийняв Рішення! Українців Терміново Попередили – Тотальна Перевірка. Уже Цього Року: Кого Торкнеться

В Україні ще рік тому вступив в силу закон “Про верифікацію і моніторингу державних виплат”, який передбачає запуск тотальної перевірки всіх пільговиків і одержувачів державної грошової допомоги. Ці перевірки почнуться вже в 2021 році.

Відповідну постанову прийняв Кабмін. Цей документ остаточно дозволив органам, що здійснюють державні виплати, отримувати підтвердження відповідності інформації, повідомленої одержувачами державної допомоги, вимогам законодавства, які впливають на визначення їх права на отримання і розмір державних виплат. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Відповідно до порядку перевірок, затвердженим урядом, органи, що здійснюють державні виплати, отримають доступ до інформації на безоплатній основі на підставі укладеного договору з Мінфіном.

Також керівники таких органів зможуть визначати уповноважених осіб для надання їм доступу на час виконання ними повноважень.

Як відомо, під верифікацію потраплять одержувачі пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

У відомстві уточнили, що закон про верифікацію регулює основні питання збору, обробки і подальшого аналізу інформації, яка використовується для моніторингу соціальних виплат. Тепер всіх пільговиків, які тільки подали заяву на виплати або вже отримують їх, будуть перевіряти на трьох етапах.

1 етап — превентивна верифікація: перевірка при зверненні фізособи за призначенням за держвиплати;

2 етап — поточна верифікація: перевірка при наданні держвиплат фізособам;

3 етап — ретроспективна верифікація: перевірка після завершення держвиплат фізособам.

Слід зазначити, що за результатами третього етапу верифікації у одержувача будь-якого виду соціальної допомоги можуть зажадати повернути незаконно виплачені кошти. Таку вимогу зможуть висунути, якщо буде виявлена недостовірна інформація, на основі якої була призначена, нарахована та здійснена державна виплата.

Верифікація державних виплат, як пояснюють в Мінфіні, спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна.

Нагадаємо, що Національний банк України спростив отримання українцями пенсій і соціальних виплат на поштових відділеннях. Для отримання грошей на пошті тепер не потрібно проходити складну процедуру веріфіцакіі та ідентифікації — оператор поштового зв’язку має тільки звірити ідентифікаційні дані одержувача з інформацією в виплатних документах.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *