ЕКСПЕРТ ПОЯСНИВ, ЧОМУ ВЛАДА ЕКСТРЕНО ПІДВИЩИЛА ТАРИФ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

Юрій Корольчук переконаний, що навіть після підвищення ціни на електроенергію — це буде найнижчий тариф в Європі.

Про це експерт інституту енергетичних досліджень розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Коментуючи підвищення ціни на електроенергію, Корольчук зазначив, що підвищення тарифу мало б відбутись вже давно.

«Зеленський говорив тільки про тарифи на тепло у минулому році, а про електроенергію він ніколи не говори прямо. Об’єктивно цей процес підвищення тарифів на електроенергію мав відбутися ще 2 роки назад, тому що вже тоді суттєво зросли затрати і на транспортування електроенергії, і собівартість вироблення. Тому заморожування і затягування цього процесу дало таку історію, яку ми зараз бачимо, коли в терміновому порядку приймаються рішення. Це рішення поєднали з продовженням дії ПСО, тобто постачання зі спеціальними обов’язками електроенергії для населення», — пояснює він.

Експерт також роз’язнив, звідки взялась така різниця у ціні на електроенергію.

«Що стосується власне ціни 90 коп. і 1,68 грн. 90 копійок — це ніколи не було пільговим тарифом, це просто була категорія споживання електроенергії до 100 КВт. В принципі, до 30% споживачів навіть вписувались у цю категорію. По самій ціні 1,68 грн, яка зараз залишилися: навіть вона не покриває затраті на електроенергію, вона дозволяє працювати в нуль, тому що якщо скласти всі транспортні затрати, розподілювальні лінії електропередач, тарифи обленерго — все це становить в сумі 1,65 грн, тобто фактично ми будемо платити 3 копійки. А от коли був тариф 90 коп. і 1,68 грн, то там середній тариф був 1,04 грн. Звичайно, я розумію, що людям це не подобається, але така реакція на підвищення ціни на електроенергію, і тут зростають тарифи на газ в порівнянні з попереднім роком фактично в 2 рази — і ніхто нічого не каже, пасивна реакція», — наголосив він.

Співрозмовник також розповів про те, які б наслідки мало не підняття ціни електротарифу.

«Можливо, це просто такий штучний інтерес до цього питання. Але чесно вам кажу, що і політики, які критикували це рішення, і влада, і на ринку електроенергії всі чітко розуміли, що це вже треба було давно робити. Два роки тому був план, готувались до цього. Більш того, я знаю, що мало відбутися підвищення на весні 2020 року, але коронавірус все поламав, і МВФ і ЄБРР дали відмазку, що хай ціна залишається такою, якою є. Але це й проблема, тому що збитки несе компанія “Енергоатом”, тому що вони основні постачальники електроенергії для населення і вони недоотримують ті гроші, які б могли заробити. А гроші їм потрібні для того, щоб вводити блоки в експлуатацію. Тому це необхідно. І навіть після підвищення це буде найнижчий тариф в Європі», — резюмував Корольчук.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *